Kandavas deju skola

Aktualitātes

Sveiciens svētkos!

22.12.2021

kds-apsveikums.jpg Ir pagājis pusgads, kurš kopā izturēts veiksmīgi. Liels paldies visiem dejotājiem, vecākiem un pārējiem atbalstītājiem par kopā būšanu, padomiem un kopīgi paveikto darbu. Cerams, ka arī turpmāk nezudēsiet mīlestību uz deju un kustību. 

Lai visiem mīļi Ziemīši un veiksmīgs Tīģera gads! 

KDS vārdā Andra Eimane 

Novembris Deju skolā

16.11.2021

sveicam_sv.jpgAr 15. novembri atsākam mācības pēc īpaši veidotā saraksta, kurš veidots, pamatojoties uz valstī noteiktās atļaujas. Saraksti sūtīti katrā watsap grupā un e- klasē. 

Bet novembris ir svētku mēnesis Latvijas zīmē. 

Esam priecīgi, ka Deju skolas staltie puiši varēja  papildināt emocionālo gaisotni  Lāčplēša dienā Kandavas promenādē. 

16. novembrī Tukuma IP vārdā tika sveikti mūsu skolas pedagogi par radošu un pašaizliedzīgo veikumu XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesā. Paldies par novērtējumu!

18. novembrī visi atzīmēsim Latvijas 103. gadadienu. Lai veiksmīgs, mierīgs un silts Jums, mūsu dejotāji, vecāki un pārējie atbalstītāji,  šis laiks. 

Kandavas Deju skolas  kolektīva vārdā -  direktore Andra Eimane 

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Tiekamies attālināti!

28.10.2021

Sakarā ar izsludināto situāciju valstī un pamatojoties uz izdotajiem valdības rīkojumiem, arī mūsu skola savu darbu turpinās zoom saitēs pēc grupās iesūtītiem grafikiem. Turamies kopā, cerot ka drīz varēsim strādāt klātienē! 

Paldies visiem vecākiem , audzēkņiem par atbalstu, veidojot nodarbību izdevīgākos laikus! 

Esam svētku dalībnieki!

13.09.2021

12. septembrī 7-9. klašu grupa tika aicināti piedalīties Rīgā tautas deju lielkoncerta '' Saule vija zelta rotu'' video fiksācijā ar deju '' Sanākat lieli, mazi''. Kopā no Latvijas piedalījās 34 kolektīvi. Priecājamies, ka arī Kwhatsapp_image_2021_09_12_at_15_10_22.jpgandavas Deju skolas audzēkņi tiks skatīti vēl gadiem ilgi e- svētku sakarā. 

Paldies skolotājai Inesei Cīrulei par audzēkņu sagatavošanu, bērnu vecākiem un pašiem audzēkņiem par kompaktu reaģēšanu un dejot prieku. 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Skolas vecāku padome

08.09.2021

Jau visus iepriekšējos gadus skolā darbojās skolas vecāku padome, kas veica dažādas saziņas un padomdevēja funkcijas.

Šajā mācību gadā skolā pārvelēta vecāku padome - pa pārstāvim no katras zudzēkņu grupas. 8. septembrī notika pirmā šī sastāva sēde, kurā apstiprināja jauno padomes reglamentu ( skat. dokumentos) un ievēlēja jaunu padomes priekšsēdētāju - Viju Zandbergu. 

Padomes sastāvs:

Zane Šteinberga ( 1. prof klases pārstāvis)

Maija Kesenfelde (2. prof klases pārstāvis)

Vija Zandberga ( 3. prof klases pārstāvis)

Edīte Fursa ( 4.-5. prof. klašu pārstāvis)

Ilze Dravniece ( 6. prof. klases pārstāvis un 2. pirmsskolas grupa)

Aivars Jēcis ( 7. prof. klases pārstāvis)

Eka Svarkovska ( 1. pirmsskolas grupa)

Kristēne Endzele (sagatavošanas grupa)

Uz sadarbību!

Mācīt un mācīties ar prieku

03.09.2021

1. septembris Deju skolā sākas ar prieku- visi noilgojušies beidzot strādāt klātienē. Skolu uzsāk 147 audzēkņi no kuriem 84 profesionālās ievirzes klasēs. Mazie trīsgadnieki gaida visu ar neziņu, kamēr vecākās grupas saka- jā, gribam kustības, gribam dejot!

Lai visiem izturība, pacietība un prieks !

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Zinību diena un informatīvās sanāksmes

31.08.2021

Labdien, sākam nodarbības klātienē. 

Tiekamies 1. septembrī plkst. 13.30

Informatīvās sanāksmes pirmsskolas grupām 1. nodarbības laikā 6. septembrī. 

Skolas vecuma grupām pē grafika watsap grupās. 

Nodarbību projekts pielikumā, noteikumi '' Epidemioloģiskās drošības kārtība '' - dokumentos. Lūdzu visiem iepazīties! 

Lai mums visiem drošs un darbīgs šis mācību gads. 

Stundu saraksts 2021/2022

Pirmsskolas grupas 2021-2022

profesionālās ievirzes klases

Skolēnu dziesmu un deju svētku “Saulesvija” ieripo Kandavā

13.07.2021

dsc_0043.jpgPavisam citādāk nekā ierasts citus gadus, atbilstīgi e-svētku koncepcijai, 12. jūlijā Latvijas pašvaldībās sākušies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Pirmais notikums ir svētku auto brauciens pa pašvaldībām “Saulesvija”, sveicot vietējos dalībniekus un fiksējot sveicienus video materiālā. “Saulesvija” ir kā simbolisks svētku gājiens, kad saposties, satikties un uzgavilēt. Divu nedēļu laikā svētku organizatori ciemosies 43 jaunizveidotajos novados, lai sasveicinātos klātienē un pateiktos ikvienam dalībniekam.

Ja tradicionāli svētku dalībnieki ar savu novadu dižojās lielajā svētku gājienā Rīgā un uzgavilēja tiem, kas vēroja gājienu no malas, tad tagad svētku rīkotāji paši devušies pie dalībniekiem. 13.jūlija vakarā svētku auto ieripoja Kandavā, kur Kandavas un pagastu kolektīvi, pulcējušies nelielās grupiņās sava kolektīva ietvaros un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, ar dziesmām un dejām sagaidīja svētku vēstnešus un organizatorus.

Lasīt visu ziņu galerija (70)

Izlaidums

28.06.2021

Šogad Kandavas Deju skolu veiksmīgi nobeidza un Apliecību par profesionālās ievirzes izglītību ''Deja'' ieguva 2 audzēkņi - Estere un Rūdis. Pārējie 11 skolas 6. klases audzēkņi turpinās izglītību 7. klasē, jo skola pāriet uz 8 gadu programmas apguvi. 

Lai deja un dejot prieks abiem absolventiem ir sirsniņā arī turpmāk! 

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Dejas diena!

29.04.2021

 Kopš 1982.gada 29.aprīlī visā pasaulē dejotāji un visa veida dejas mīļotāji svin Starptautisko Dejas dienu

To savā laikā ieviesa UNESCO CID jeb Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācija un zem tās esošā Starptautiskā Dejas padome, lai vienu īpašu dienu gadā mēs visi, visi pievērstu uzmanību dejai, padomātu par tās sūtību un pabaudītu tās sniegto prieku


visi_kopa.jpg

Lai visai Deju skolas saimei un tās atbalstītājiem nepietrūkt pacietības un pietiek izturības turpmākai sadarbībaI!


Baleta diena!

07.02.2021


Par baleta pirmsākumiem domas dalās. Plaši izplatīts ir viedoklis, ka par šī dejas žanra aizsākumu uzskatāms 1581. gads, kad Luvrā notika baleta "Ballet Comique de la Reine" pirmizrāde. Arī citi avoti tiecas XVI gadsimtu uzrādīt par baleta kā mākslas žanra veidošanās sākumu, saistot to ar tā laika Francijas kultūras dzīvi. Taču pastāv arī uzskats, ka balets radies krietni agrāk - 1489. gadā, kad tika uzvesta "Bergoncio di Botas" (Bergonzio di Botta) baleta izrāde "Milānas dodža" kāzās, un tikai pēc tam šis Itālijā dzimušais jaunais mākslas žanrs nonācis Francijā, kur turpinājis sarežģītu un ilgu pilnveidošanās ceļu. Neatkarīgi no tā, kurā valstī radies vispirms, balets bija viena no spilgtākajām Renesanses zvaigznēm un civilizācijas kultūras vērtībām. Tāds tas ir arī mūsdienās. Arī Latvijas baletskolas ir palaidušas pasaulē izcilus dejotājus, kam lemts mirdzēt uz lielās operas skatuves. Mūsu pašu Māris Liepa, Modris Cers, Mihails Barišņikovs, kā arī tādas pasaules zvaigznes kā Maija Pļisecka, Natālija Osipova, Dārsija Busela - tie ir tikai daži no vārdiem, kuri katra baleta mīļotāja sirdij liek iepukstēties straujāk.

Baleta pirmsākumos līdz pat aptuveni 18. gadsimta vidum ierastie baleta apavi bija kurpes ar augstiem papēžiem. Pirmā dejotāja, kura sāka izmantot čībiņas bez papēžiem, bija leģendārā franču balerīna Marija Kamargo (Marie Camargo, 1710.-1770.), kas viņai ļāva izpildīt lēcienus, kas augstpapēžu kurpēs bija teju neiespējami. Pirmā dejotāja, kura dejoja uz pilna pirkstgala (en pointe) puantes pirmsākumos, bija zviedriete Marija Taglioni (Marie Taglioni) 19. gs. baletā "Silfīda".

Vecākiem!!

03.02.2021


Sakarā ar attālinātās mācību darbības turpināšanos, iesaku pieslēgties zoom saitēs uz vecāku sapulcēm, kuras tiks izsūtītas watsap grupās pa grupām un vecumposmiem. Iepriekš varat sūtīt jautājumus uz eklases pastu direktorei vai arī personīgi uz telefona numuru 29407710. Uz tikšanos februārī attālināti!